"Złoty Pumeks" od Owsiaka dla Kurskiego. Wiadomości znów milczą o WOŚP

Kiedy Jurek Owsiak na antenie TVN24 tryumfalnie ogłaszał zebranie podczas finału WOŚP 105 570 801 zł i 49 groszy, TVP Info zajmowało się zatrzymaniem we Wrocławiu mężczyzny podejrzewanego o pedofilię. „Fakty” potraktowały wiadomość o rozliczeniu finału jako najważniejszą wiadomość dnia, „Wiadomości” TVP1 nie poświęciły jej uwagi. Podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie Jurek Owsiak zadedykował Jackowi Kurskiemu nagrodę „za szybkość”.

W TVP ani słowa

„Wiadomości” pierwszy materiał poświęciły kandydaturze Jacka Saryusza-Wolskiego na przewodniczącego Rady Europejskiej. Zaraz po zapowiedzi, że wywiad z Jarosławem Kaczyńskim ukaże się w „Gościu Wiadomości”, najważniejszy program informacyjny telewizji publicznej zajął się koncepcją Europy dwóch prędkości i stanowisku Polski przed wyborami – gdy szefami Platformy Obywatelskiej był Donald Tusk i Ewa Kopacz – a także po wyborach, gdy Polska przestała „mieć kompleksy wobec państw europejskich”. Trzeci materiał dotyczył poddania kontroli Krajowej Radzie Sądownictwa kontroli ministerstwa sprawiedliwości, kolejny – zeznaniom przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Ważniejsza od ostatecznej kwoty zebranej przez WOŚP była także reprywatyzacja w Warszawie i protest rodziny Anny Walentynowicz przeciwko wykorzystaniu jej wizerunku na banerze, zapraszającym na Manifę. Próżno czekali widzowie na wiadomość o kwocie zebranej przez WOŚP choćby i pod koniec „Wiadomości”. Tym razem prowadząca program Danuta Holecka nawet słowem nie zająknęła się o czerwonych serduszkach, przyklejanych milionom Polaków.

 

Tymczasem „Fakty” TVN poświęciły kwocie zebranej przez WOŚP pierwszą wiadomość serwisu. Podczas imprezy na Zamku Królewskim w Warszawie Jerzy Owsiak dziękował „wszystkim mediom”. W pewnym momencie sięgnął po pozłacaną statuetkę.

– Wszystkim mediom dziękuję ogromnie. Chciałbym tylko jedną rzecz przekazać. Taki nasz złoty pumeks. Dostaje go pan Jacek Kurski, król szybkości. 25 lat. 14 sekund – ironizował Owsiak, odnosząc się do relacji, którą w dniu finału Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy poświęciły „Wiadomości” TVP.

Finał WOŚP transmitowała – inaczej, niż przez ostatnie 25 lat – nie telewizja publiczna, a telewizja TVN, choć Jacek Kurski w liście do Jerzego Owsiaka zapewniał: „Pomimo podjętej przez Fundację WOŚP decyzji, że współgospodarzem 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 15 stycznia 2017 r. będzie stacja TVN, pragnę poinformować Pana, że Telewizja Polska S.A. nie uchyli się od informowania o przebiegu i rezultacie corocznej zbiórki Orkiestry na swoich antenach”.


Internet kpi

I tym razem internauci nie powstrzymali się od złośliwych komentarzy pod adresem PiS i TVP. Telewizja publiczna otrzymała cios nawet od niedawnej zwolenniczki PiS, blogerki Kataryny. Nawiązała do dnia, w którym odbywał się finał WOŚP. Właśnie tego dnia prowadzący „Wiadomości” Krzysztof Ziemiec poświęcił 14 sekund na informację o odbywającym się finale.

One thought on “"Złoty Pumeks" od Owsiaka dla Kurskiego. Wiadomości znów milczą o WOŚP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *