bfc30b0f-e683-428b-9167-53869b7da03d

PKS najpewniej zajechał im drogę. 18-latka nie żyje, dwie 16-latki walczą o życie (http://www.tvn24.pl)

Tragedia na drodze krajowej 22 pod Gorzowem Wielkopolskim. Kierowca autobusu PKS najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo na daewoo matizie. Pojazdy się zderzyły. Trzy nastolatki podróżujące samochodem osobowym trafiły do szpitala. 18-latka tam zmarła, dwie 16-latki walczą o życie.

PKS z samochodem zderzyły się we wtorek po godzinie 15 w Boleminie pod Gorzowem Wielkopolskim. – Według wstępnych ustaleń policji, kierujący autobusem PKS jadący z Kiełpina i skręcający w kierunku Bolemina zajechał drogę kierującej samochodem daewoo matiz. Trzy osoby jadące tym pojazdem trafiły do szpitala. Lekarze walczą o ich życie – informował tuż po wypadku Marek Waraksa, naczelnik gorzowskiej drogówki. 18-latka była uwięziona we wraku Samochód był całkowicie zmiażdżony. Kierująca nim 18-latka była uwięziona w pojeździe.

– Bardzo ciężko było uwolnić kierującą matizem. Musieliśmy użyć specjalistycznego sprzętu, aby ją wyciąć z pojazdu

– tłumaczył Krystian Kosela z gorzowskiej straży pożarnej. Dwie pozostałe osoby udało się wyciągnąć z rozbitego auta i udzielić im pomocy. Mimo szybkiej pomocy i transportu poszkodowanej 18-latki do szpitala śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego, nie udało się jej uratować. Zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Jej 16-letnie koleżanki nadal są w ciężkim stanie. W autobusie w wyniku wypadku został jedynie lekko uszkodzony lewy bok oraz wypadła przednia szyba. Żadnemu z 12 pasażerów znajdujących się w środku nic się nie stało. Okoliczności wypadku badają policjanci.

– Sprawę będą prowadzili funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. To oni określą, co dokładnie się tutaj stało i kto ponosi za to odpowiedzialność – dodaje Waraksa.

Autor: FC/i/ jb / Źródło: TVN 24 Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *