Oficjalnie przywrócono obowiązkową służbę wojskową. Powołanie trafi do każdego.

Beata Mazurek, rzecznik partii Prawo i Sprawiedliwość, w porannym programie „Wstajesz i Wiesz” w TVN24 oznajmiła, że jej formacja po dojściu do władzy zgodnie z zapowiedziami wdraża plan obowiązkowej służby wojskowej na terenie RP.

Rzeczniczka formacji Jarosława Kaczyńskiego stwierdziła, że w obliczu konfliktu zbrojnego na Ukrainie jej partia odwiesza obowiązkowy pobór do wojska.

Powołania dostaną nawet rezerwiści

Obowiązkowa służba będzie obowiązywać roczniki +1988. Młodzi po badaniach, jeśli się nie uczą będą kierowani do koszar. Powołanie trafi nawet do rezerwistów oraz osób u których dawniej przyznano grupę „D”.

– Polskie siły zbrojne są do naprawy albo rozbudowania. Musimy mieć armię obronną. Nie jesteśmy państwem, które zamierza kogokolwiek atakować, ale musimy mieć obronę. Mamy bardzo długie granice. Tego wojska do obrony granic mamy naprawdę mało. Nie ma tego poboru, który jeszcze kilka lat temu był. Dzisiaj jest podobno ponad 30 tysięcy młodych ludzi, którzy sami chcą się szkolić. Musieliśmy powrócić do obowiązkowego poboru – powiedziała w TVN24 Mazurek.

Obowiązkowa służba wojskowa została zawieszona pięć lat temu i zastąpiona armią zawodową a jej odwieszenie ma tyle samo przeciwników co zwolenników.

Wielu ekspertów sądzi, że powrót obowiązkowej służby poprawi sytuacje Polski, gdyż wielu młodych, stylizuje się na dziewczyny. Obronność naszego kraju spadła tak bardzo, że w razie konfliktu zbrojnego nasz kraj będą bronić ludzie starsi.

„MŁODZI POWINNI MIEĆ POCZUCIE OBOWIĄZKU WOBEC PAŃSTWA, ALE TRUDNO TO BĘDZIE ODKRĘCIĆ”

tvn,

66 thoughts on “Oficjalnie przywrócono obowiązkową służbę wojskową. Powołanie trafi do każdego.

 1. Popieram.Jedna mądra decyzja chociaż.Oby tylko nie zaczęli szkolić młodych ludzi,a potem wysyłać ich na front w Ukrainie przeciwko Rosji.

 2. Zgodnie z ustawą chodzi o roczniki 1998 wzwyż, a nie – jak mylnie cytujecie: „Roczniki od 1988 roku”. Można by poprawić.

 3. Pospieszcie się z zakupami dobrego sprzętu dla polskiej armii Panowie z PiSu, bo robi się coraz niebezpieczniej.
  Sabotaż z islamskimi imigrantami jakiego dokonali w UE Hollande, Merkel, Schulz, Timmermans, Tusk i paru innych idiotów spowoduje niebawem, że we Farcji najbliższe wybory może wygrać Marinie Le Pen. Zapowiadane przez nią wystąpienie Francji z UE (Frexit) niczym Brexit Wielkiej Brytanii bardzo osłabi UE w świecie. I można to rozumieć jako sprzeciw społeczeństwa Francji wobec hegemonistycznej polityce emigracyjno-gospodarczej Niemiec w UE, oraz jako odrzucenie lewacko-libertyńskiej polityki obecnego prezydenta Francji Hollande. Najgroźniejsze jednak będzie osłabianie NATO przez wyjście Francji z Sojuszu, co zapowiada także Marinie Le Pen. I to już będzie totalny sabotaż służący KGBowskiej Rosji Putina. Marinie Le Pen zresztą nie kryje swoich sympatii do Putina, a co i on demonstracyjnie odwzajemnia. Oznacza to, że po zwycięstwie Marinie Le Pen za pomocą skrajnej prawicy ludzie Putina z KGB/GRU przejmą realną władzę w największym pańtwie UE jakim jest Francja. Bo wpływy KGB/GRU na politykę UE za pomocą europejskiej skrajnej lewicy już od dawna są widoczne nie tylko w Niemczech i Francji. Efektem tego groźnego domina może być także w niedalekiej przyszłości wyborcze zwycięstwo proputinowskich partii w Niemczech, Włoszech i krajach Beneluxu, jako lawiny sprzeciwu wobec obecnej polityce imigracyjnej UE oraz własnych lewicowych rządów. I wówczas śmiertelnie zagrożona zostanie Polska wraz z innymi państwami wschodniej Europy, a także choć w mniejszym stopniu Wielka Brytania i USA. Niemiecko-francusko-włosko-niderlandzki sojusz z KGBowską Rosją to spełnienie najgroźniejszych marzeń Putina a także starych zapędów lewacko-populistycznych polityków z UE marzących o stworzeniu bardzo silnej przeciwwagi wobec gospodarczo wojskowej potęgi USA, którą od dawna chcą wyprzeć z UE i NATO lewicowo populistyczni stratedzy. Dlatego ma czego obawiać się umiarkowanie prawicowa i patriotyczna Polska oraz Wielka Brytania ze Stanami Zjednoczonymi. To wszystko jeżeli się zacznie i stracą nad tym kontrolę USA z Wielką Brytanią wycofając np swoje wojska z Polski i Niemiec, to niestety grozić może III wojną światową lub całkowitą utratą suwerenności przez Polskę oraz państwa wschodniej Europy. Zbrodniczy pakt Ribbentrop-Mołotow Hitlera ze Stalinem przeciw Polsce z 1939 r może niestety szybko się powtórzyć i znowu zostaniemy sami przeciw dwóm odwiecznym wrogom. Więc ludzie wyposażeni w nowoczesny sprzęt wojskowy pilnie są potrzebni Polsce.

 4. Ja jestem za przywróceniem obowiązkowej służby w wojsku… Sam chciałem się tam wybrać po szkole a teraz będzie to jeszcze bardziej prawdopodobne

 5. „Wielu ekspertów sądzi, że powrót obowiązkowej służby poprawi sytuacje Polski, gdyż wielu młodych, stylizuje się na dziewczyny.” Co to za eksperci xD?

 6. moim skromnym zdaniem niech państwo Polskie zadba o to by dać Polakom godziwe wynagrodzenie za pracę, a nie żeby młodzi ludzie uciekali z tego kraju za chlebem
  Za co Polak ma walczyć za to że dostał kopniaka i musiał uciekać z tego kraju by godziwie żyć

 7. co za bzdury…. Zawieszenie poboru[edytuj]
  Ostatni pobór do wojska odbył się w roku 2008, a ostatnie wcielenie do wojska w ramach tego poboru od 2 do 4 grudnia 2008. Później poborów nie było, ponieważ 9 stycznia 2009 r. Sejm dokonał nowelizacji odpowiedniej ustawy (obowiązuje od 11 lutego 2009 r.). Zwolnienie z zasadniczej służby wojskowej ostatnich poborowych odbyło się w sierpniu 2009 r.[6]

  żródło : wikipedia

 8. starsi ludzie i … fanatycy + kibole :)
  czyt. śmietanka Polski a nie „dziewczęta” w rurkach (dobre dziewczyny – bez urazy!) .

 9. Polska potrzebuje silnej gospodarki, nowoczesnego uzbrojenia i solidnych sojuszników – nie mięsa armatniego i socjalistycznego rządu na garnuszku korporacji.

 10. „Dzisiaj jest podobno ponad 30 tysięcy młodych ludzi, którzy sami chcą się szkolić. Musieliśmy powrócić do obowiązkowego poboru – powiedziała w TVN24 Witek.”
  to po co obowiązkowa służba skoro są chętni??? PiSdnięta ta Witek jak całe PiSdzielstwo, sami sobie zaprzeczają! PiSdolona „Dojna Zmiana”!

 11. Od czego ci eksperci są, może jakieś nazwiska?Bardzo naukowe stwierdzenia wygłaszają, że młodzi „stylizują” się na dziewczyny. Po pierwsze głupie, bo moda jest subiektywna, po drugie co z tego wynika? Zakładanie czyjejś odwagi czy zdolności do walki po czymś takim jak sposób ubierania się jest do granic powierzchowne i naiwne. Jest więcej kwiatków w artykule ale ten jeden był wyjątkowo rażący. „Dziennikarstwo”… Przeraża mnie że teraz każdy może sobie iść na internet i pisać głupoty pozując na znawcę.

 12. Obowiązek wobec tych złodziei ludzie nie mam nic przeciwko ale muszą mnie siłą zaciągnąć a żeby to zrobić najpierw muszą mnie znaleźć poza granicami kraju

 13. ,,MŁODZI POWINNI MIEĆ POCZUCIE OBOWIĄZKU WOBEC PAŃSTWA” Sam jestem młodym człowiekiem bo ledwo 21 lat.Nie da się tego odkręcić.Jak mamy mieć poczucie obowiązku wobec naszego państwa jak ono prócz paszportu i zaświadczenia,że urodziłem się w tym i tym szpitalu,w tym dniu etc nie dało.Serdecznie piepr** jak i pewnie z 60% moich rówieśników to poczucie obowiązku.Wyższe podatki,rozbijanie struktury państwa od środka,wzmacnianie „wiary”. Zamiast próbować ruszyć ten bur*el,spróbować go rozwinąć do jakiegoś zacnego stopnia technologicznego,nie uzależniać się od innych na rynkach surowców kopalnianych tylko walczyć o swoje.Żałosne wypłaty windujące coraz to wyżej ponad 30tysięcy miesięcznie dla nic nierobiących idiotów na stołkach zniżyć do 2 tysięcy :) Kombinowanie z systemem edukacji ,chapeau bas gratuluję Prezesie nawet Kasparow nie powstydziłby się tego ruchu tylko,że niestety to gówno niszczy społeczeństwo i zaciąga kolejny dług.Dalej chyba pisać nie muszę i każdy się domyślał lub domyśla co będzie dalej.Do samej czynnej służby to dobry pomysł bo chociaż się Tobą zajmą jak Ci się na uczelnię wyższą nie chce iść.Niektórym się to nie spodoba ale apeluje do państwa z tzw „rurkami” zdejmijcie je załóżcie bojówki i bądźcie facetami .

 14. Poczucie obowiązku powinno byc obustronne. Jak mlodym bedzie dobrze to będą mieli to poczucie. Bo jak narazie to większość wyjeżdża bo tutaj tak naprawdę nie ma perspektywy na życie.

 15. My mamy mieć obowiązek a państwo ,które nas okrada będzie okradało jeszcze więcej ,nie oddałbym krople krwi za ten kraj .

 16. Nie będe marnował swojego czasu dla tego beznadziejnego państwa. Mogą mnie cmoknąć w jądra. Pozdr Anglia.

 17. Obowiązku w obec Państwa, które nic poza podatkami nie ma do zaoferowania, gdzie ceny są europejskie a zarobki 1/4 tego co za Odrą. Gdzie dalej samochód jest dobrem luksusowym do lekarza czeka się latami a kościół ma więcej do powiedzenia niż nie jeden dopchany do żłoba i zupełnie oderwany od rzeczywistości polityk z Wiejskiej….. jaki to obowiązek gdzie dobro zwykłego „Kowalskiego” Państwo ma głeboko w d….

 18. Kogo interesuje to co się dzieje na Ukrainie.Juz widze jak leca inne państwa nas bronić w razie ataku na Polskę.Teraz jak ludzie poukladali sobie w życiu to robią przymusowe wojsko…sami wroćcie do wojska i się walcie z wrogiem,a nie się chowacie po wszystkich kontach i wysyłacie ludzi na śmierć.

 19. Rocznik 1989 to osoba obecnie 28-letnia, nierzadko z dobrą pracą, żoną i gromadką dzieci. I takiego wezmą do wojska?

 20. normalny pobór jak kiedyś był a nie będą brać k….. jeszcze emerytów debile poj… zacząć pobór od wieku rzeczywistego na nie odrazu wszystko znowu braknie kasy rezerwistów zostawić a zbierać 19 latków jest tego od hu…

 21. i bardzo dobrze jak widze na ulicach „faceta” co ma rurki ciasniejsze od dziewczyny to az korci mnie zeby go bic i nauczyc meskosci az pojde do woja zeby juz byc wyzszą rangą i takich w rurkach nauczyc bycia Facetem

  1. Nie jeden facet w rurkach jak to mówisz… Jakby ci jen… to by cie połamał więc nie oceniaj ludzi po tym co maja na sobie bo żałośni jesteście..

  2. To dla ciebie”facet” nie moze chodzic w rurkach??Chcialbym cie torbo pod cela spotkac-jaki bylbys facet wtedy pedale!

  3. nie zastanawiasz się czasem nad sobą, nie sądzisz że ten w rurkach mógłby ci twarz przefasonować, że ten w rurkach może też być oficerem w wojsku … skąd tylu tumanów w naszym kraju …

  4. Wojny wybuchają m/in dlatego, że na świecie jest dużo takich ludzi jak ty, czyli zadufanych w sobie, agresywnych i gotowych naparzać każdego, kto im się nie spodoba. Ba, gotowych nawet zabić, bo uważacie że cały świat musi się podporządkować temu, jak wy uważacie. Kto wam dał prawo narzucania ludziom swojej woli?

   Gdyby was nie było, nie byłoby wojen, i niepotrzebne byłoby to całe wojsko.

  5. To czemu już ciebie w woju nie ma, skoro już teraz korci cię, by komuś przylać? Takie cwaniaczki mocne w gębie są, ewentualnie wobec dużo słabszych lub w dużej grupie. Do woja nie pójdziesz, bo poza zgrywaniem chojraka w necie tacy jak ty są naprawdę tchórzami. A bandytyzm doprawiony nacjonalizmem i homofobią nie ma nic wspólnego z patriotyzmem. Co zresztą widać po tym, jak niechętnie brunatne kibolstwo garnie się do służby w formacjach mundurowych czy innych działań na rzecz Polski. I nie, agresja i nienawiść to nie są takie działania.
   PS. Może jakaś terapia by ci się przydała, skoro masz problemy z kontrolowaniem emocji?

 22. Z POBOROWEJ ARMII POŻYTEK JEST PRAWIE ŻADEN. Jest to tylko odwalanie pańszczyzny. Przejadają jedynie naszą kasę. Z niewolnika nie ma pracownika. Znow zacznie się fala i inna patologia.

  1. Niech wraca ta służba, bo ku… Słabo się robi na widok wymoczków w rurkach, jak nie to to ćpuny, menel itd. Jedna wielka porażka, niech wraca ta fala, przynajmniej nauczą higieny osobistej, dyscypliny, szacunku do starszych i przede wszystkim jak trzymać broń.

 23. Niech tylko kaza mi pojsc do jakiegos wojska to przy pierwszej lepszej okazji gdy dostane pistolet do lapy zajebie pierwszego lepszego generala czy porucznika chuj mnie to obchodzi wiec nawet nie mam ochoty googlowac ale kazdy wie chodzi o jakiegos dowodce ktory bedzie nami kierowal a pozniej strzele sobie w glowe i naucza sie jebane kurwy ze do wojska bierze sie ochotnikow bede przestroga i zarazem inspiracja !

 24. Sam w sobie kraj bym bronił ale na pewno nie przy takich rządzących
  Póki jest ten rząd co jest mnie w tym wojsku nie zobaczycie, bo nie będę bronił tego co rząd sam spierdolił. Amen

 25. sama se bron i swoj rzad ode mnie wara nie mam kogo bronic a juz na pewno pisowwcow,jestescie ze wszystkimi skloceni i sie sami broncie,a jak sie ,stylizujemy,stroimy to g—o cie to obchodzi nie za twoje,nie jestes moim rodzicem,zrozumiano?

 26. Nawed jak byl taki wywiad to i tak tego nie zrobia bo kasy nie ma normalnej broni a jak by zaciagnos te wasze dziewczyny w rodzaju meskim to rece polamane od broni bo taki ktos nie bedzie umnial trzymac a tym bardziej granatem rzucic.ja mam to gleboko siedze za granicą i jest dobrze mi tu i napewno nie pojde do wojska z Macierewicza sorrki nie ta liga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *