6fe3dcf4-e843-414e-852c-7bd51531cdd1

Nie żyje noworodek znaleziony przy śmietniku (http://www.tvn24.pl)

Noworodek, który został we wtorek znaleziony na ulicy w Szczecinku, nie żyje – poinformował rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Prokuratura zakłada, że dziecko mogło zostać wyrzucone przez okno mieszkania, w którym się urodziło.

Noworodek od wtorku przebywał pod opieką Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Dziecko przybywało w śpiączce farmakologicznej, gdyż odniosło szereg bardzo poważnych obrażeń organów wewnętrznych. – Mimo wielkiej walki lekarzy nie udało się uratować dziecka, wczoraj zmarło – powiedział Cezary Sołowij, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

Jeśli okaże się, że przyczyną śmierci było wyrzucenie dziecka przez okno, zarzuty prokuratorskie się zmienią. – Jeśli w toku śledztwa materiał dowodowy wskaże, że przyczyną śmierci dziecka było jedno z obrażeń, jakie dziecko doznało w wyniku upadku przez okno, to nie będziemy już mówili o usiłowaniu zabójstwa, a o zabójstwie. W tej sprawie nadal prowadzone jest śledztwo – mówi prokurator Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Matce grozi od 8 lat do 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

Mogą być brane pod uwagę okoliczności łagodzące Matka dziecka przebywa w areszcie W czwartek Sąd Rejonowy w Szczecinku podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy Pauli S., podejrzanej o usiłowanie zabójstwa z zamiarem bezpośrednim, poprzez wyrzucenie przez okno swojego nowo narodzonego syna. Za usiłowanie zabójstwa Pauli S. grozi kara pozbawienia wolności od lat 8, wymierzenie kary 25 lat lub dożywotniego pozbawienia wolności. W czwartek szczecinecki sąd podjął także decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla partnera kobiety, 29-letniego Pawła K. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Rodzina ma także trzyletnią córkę, która obecnie znajduje się pod opieką najbliższej rodziny.

Dziecko znaleziono przy śmietniku We wtorek w Szczecinku 24-letnia kobieta urodziła dziecko w prywatnym mieszkaniu, bez pomocy lekarzy i personelu medycznego. Około godziny 10 noworodek został znaleziony przez przechodniów na ul. Armii Krajowej. Prokuratura zakłada, że dziecko mogło zostać wyrzucone przez okno mieszkania. Funkcjonariusze policji podczas przeszukiwania mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych znaleźli narkotyki i substancje psychoaktywne, w związku z czym zatrzymali partnera kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *