Znaliśmy go jako Paździocha z Kiepskich. Ryszard Kotys odchodzi na emeryturę.

Dla fanów serialu „Świat według Kiepskich” nie mamy dobrych wiadomości. Jedna z najbardziej kultowych postaci grana przez Ryszarda Kotysa nie pojawi się w następnych sezonach produkcji. Wszystko przez stan zdrowia aktora wcielającego się w słynnego Mariana Paździocha.

Po 18 latach grania w serialu „Świat według Kiepskich”, z obsady odchodzi Ryszard Kotys. 85-letni aktor wcielał się w doskonale znanego wszystkim Mariana Paździocha – jedną z najbardziej kultowych w serialu postaci, sąsiada tytułowych Kiepskich. Informacja o jego odejściu ze „Świata według Kiepskich” została już potwierdzona przez produkcję. Kotys nie pojawi się zarówno w emitowanym już sezonie serialu, jak i w kolejnym, którego powstanie zostało już potwierdzone. Wpływ na decyzję o odejściu z obsady miał mieć stan zdrowia Ryszarda Kotysa.

Nie wszyscy wiedzą, ale to właśnie Ryszard Kotys miał początkowo wcielać się w tytułowego Ferdynanda Kiepskiego. Niestety, okazał się wówczas do tej roli za stary i zaoferowano mu epizodyczną rolę sąsiada, który w końcu stał się jedną z najważniejszych postaci serialu „Świat według Kiepskich”. Ryszard Kotys wcielał się w Paździocha nieprzerwanie od 1999 roku.

http://www.rmf.fm/magazyn/news,8324,to-koniec-mariana-pazdziocha-w-swiecie-wedlug-kiepskich.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *