Chciał wysadzić Sejm w powietrze. Służby w akcji, w porę udaremniły zamach

Służby dokonały zatrzymania mężczyzny, który rzekomo planował zamach na budynek Sejmu. Według informacji jakie przeciekły do mediów, niedoszły zamachowiec planował podłożyć ładunki wybuchowe na Wiejskiej. Komenda Główna Policji poinformowała, że sprawca został ujęty i przyznał się do winy.

Mężczyzna został zatrzymany dzięki działaniom policjantów z Biura do walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji. Funkcjonariusze z Sekcji Obsługi Całodobowej Biura we współpracy z portalem ujawnili wpis polskiego użytkownika, w którym groził podłożeniem ładunków wybuchowych pod Sejmem.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Trwają czynności procesowe, funkcjonariusze zatrzymali m.in. dwa komputery.

Rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji mł. insp. Mariusz Ciarka oświadczył, że sprawca przyznał się do zamieszczenia wpisów na portalu społecznościowym i gróźb, nie potrafił jednak wytłumaczyć, dlaczego to zrobił.

Zgodnie z procedurą stosowaną w przypadku podobnych gróźb powiadamiano także wydział do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP.

źródło: TVP Info/PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *